Історія

Історія СРУБ станом на 2016.

Людей, які створили СРУБ об’єднала доля, спільні цінності, погляди та діяльність.
Засновником та ініціатором виступив Четверіков Олександр Феодосійович, який мав довголітній досвід інструкторської діяльності в сфері військово-спортивної підготовки, зокрема в силових відомствах, починаючи ще з початку часів Незалежності.
Перші групи СРУБу почали тренувались в кінці 90-х. Приклались до початків розвитку організації пластун-сеньйор Олександр Скоробський, а також Микола Фесенко. СРУБ як організація була офіційно заснована в 2002 році.

Джерелами СРУБ як методики підготовки є:
– Народна бойова традиція на території України з давніх часів, козаччини та ХХ ст
– Напрацювання сил спеціального призначення в сфері бойових систем
– Науково-практичні дослідження питань безпеки, виживання та поведінки в екстремальних умовах.

Місія СРУБ: створення національної прикладної системи самозахисту для цивільних осіб, побудованої на кращих бойових традиціях українського народу та силових відомств із врахуванням сучасних світових викликів та тенденцій.

Метою стало створення групи інструкторів, які б розвивали свою, національну систему самозахисту, побудовану на кращих бойових традиціях українського народу та силових відомств.

СРУБ задумана не тільки як самооборона, рукопашний бій, а як комплексна система готовності людини до дій в екстремальних умовах. Тому в організації почали розвиватись різні прикладні напрямки окрім «рукопашки» – захист проти озброєних нападників, проти групового нападу, дії в обмежених умовах, різні види стрільби, виживання, тактика малої групи.

З 2007 року в співпраці із скаутською організацією «Пласт» почали проводитись щорічні цикли підготовки бажаючих по різних напрямках, які завершувались влітку табором «Легіонер».
В 2010-2011 роках були проведені курси підготовки інструкторів військово-патріотичного виховання для молодіжних громадських організацій.

СРУБ як методика підготовки використовується охоронною компанією «АСУР» для підготовки тілоохоронців на спеціальних курсах спільно із державним вузом.
Також був досвід проведення кількох міжнародних семінарів для представників країн Азії та Африки.

Всього за період 2007 – 2015 років проведено 14 навчально-практичних семінарів для близько 400 учасників та 5 таборів «Легіонер», на яких побувало близько 220 таборовиків. Надана інструкторська допомога для реалізації програми пластових таборів «Легіон» 10, 12, 13, 14, 16, 18, а також інших громадських виховних організацій (МНК, Національний Альянс та ін). Проведено 10 регіональних семінарів для УМВС в Ів-Франківській, Волинській, Рівненській, Харківській, Київській та ін. областях. Декілька років кілька учнів СРУБ ставали призерами чемпіонатів Європи та світу, розділ self-defence та інших видах.

Протягом 2014-15 років інструктори СРУБ та численні учні та учасники тренінгів та вишколів взяли чи ще беруть участь в АТО. В 2014 році спільно із Товариством сприяння обороні України створений навчально-вишкільний центр під Києвом, на якому було підготовлено більше тисячі добровольців на схід. Пізніше, на основі цієї інструкторської групи було створено батальйон особливого призначення «Гарпун», який входив в сили спеціальних операцій штабу та виконував анти диверсійні та контрозвідувальні завдання.

Зараз СРУБ – це тренінговий центр, який сприяє вихованню нашої молоді на відповідальних, свідомих і повновартісних громадян держави та лідерів, зокрема через комплексну діяльність в сфері військово-патріотичного виховання.

Базовими напрямками підготовки для цивільних є:
– рукопашний бій,
– практична стрільба,
– тактика ближнього бою малої групи
– виживання.
Ціль – підготувати кожного, в разі потреби, захистити себе, свій дім, своїх рідних, рідну землю.