Табір “Легіонер”


legioner_tabirЗагальні засади

Військово-патріотичний табір “Легіонер” (надалі — табір) має на меті всебічну підготовку молоді до захисту Батьківщини.

Завданнями табору:

плекати в молоді готовність до оборони Батьківщини;

популяризувати професію військовика, як гідний шлях самореалізації особи;

ширити історичні звичаї українського війська від найдавніших часів дотепер;

надати молодді основні знання і вміння з початкової військової підготовки, знайомлячись із військовим мистецтвом пластунів, українських розвідників, партизан та повстанців різних років.

Підготовка інструкторів та організаторів військово-патріотичного виховання молодіжних організацій.

Вишкіл табору

Табір має кілька рівнів вишколу.

Стрільці – проходять базову інструкторську підготовку, яка включає в себе: ідеологічна підготовка, практична стрільба, рукопашний бій, виживання в природі, тактична підготовка, розвідницька підготовка.

По завершенні учасники вишколу стрільців отримають сертифікати «Інструктор військово-патріотичного виховання. Базовий рівень»по вказаних напрямках.

Старші стрільці – командири підрозділів-роїв – проходять провідницький вишкіл по курсу – «організатор військово-патріотичного виховання», яка включає: базову інструкторську підготовку стрільця, підготовка командира малого підрозділу, психологічна підготовка, теоретична підготовка по військово-патріотичному вихованню, зокрема по методиці – як організувати процес військово-патріотичного виховання на місцях.

По завершенні учасники вишколу старших стрільців отримають сертифікати про успішне проходження курсу «організатор військово-патріотичного виховання. Базовий рівень».

Програма: загальні засади.

Табір проходить у вигляді змагань між командами (роями) по різних напрямках підготовки на таборі.

По кожному напрямку рої проходитимуть теоретично-практичний курс, практичне закріплення та підсумковий змаг із виявленням кращих.

Кожного дня увага в підготовці буде приділятись якомусь іншому напрямку, із базовим повторенням пройденого матеріалу.

В завершальний день відбудеться підсумковий змаг у вигляді багатоступеневого випробування, як командного, так і індивідуального.

Учасники.

Рої складаються із 8 осіб. Склад формується заздалегідь до табору визначеною особою – ройовим. Загальний підхід – члени рою мають представляти одну організацію, один регіон, бути в тісних особистих стосунках. В такому разі їм буде легше діяти командою на таборі.

Після табору добре вишколений рій зможе самостійно організовувати військово-патріотичну роботу, в себе на місцях.

Змагальна форма проведення дає змогу підвищити мотивацію учасників до кращого проходження програми вишколу, бажання здобути загальну перемогу буде додатково мобілізувати учасників табору до кращої праці. Відповідно це дасть на виході кращий результат в рівні засвоєння знань, умінь навичок, світоглядних та морально-етичних засад.

Матеріально-побутові умови.

Виряд учасника включає найнеобхідніші речі для участі в таборі.

Ройовий виряд включатиме засоби приготування їжі на рій, спорядження для ночівлі, інше по програмі.

В загальному проживання учасників планується в польових умовах в наметах, або спеціальних приміщеннях. Під час тактичних занять із виживання передбачається ночівля просто неба.

Підсумок табору.

Практичним результатом табору є підготовка сформованих команд із різних областей, які можуть самостійно організувати військово-патріотичне виховання на місцях в рамках своїх молодіжних організацій.

В подальшому ми підтримуємо зв’язок із ними, обмінюємось інформацією, надаємо методичну та організаційну допомогу, координуємо співпрацю з метою створення та реалізації плану військово-патріотичних заходів протягом року: змагання зі стрільби, змагання із рукопашного бою, змагання із тактичних ігор тощо.